SON DAKİKA

Bodrum Ressam Nihal Güres'İn Mesaisi..

Bu haber 21.6.2016 23:30:15 'de eklendi ve 41943 kez görüntülendi.

İstanbul sanat dünyasının yakından tanıdığı Ressam Nihal Güres çalışmalarını Bodrum’daki Sanat Çalıştayı’nda kalabalık bir ressam topluluğu ile paylaştı.
Tarihi Bodrum Kalesinde üç gün süren çalışmalarıyla ilgili konuşan Güres, güzel eserler meydana getirmenin haklı mutluluğunu hissettiğini anlattı…Açık havada resim yapmanın zorluklarını da diye Nihal Güres boyanın çok çabuk kurumasının olumsuzluğuna rağmen iyi işler çıkardıklarını söyledi. Sergiyi gezen bir çok kişi Nihal Güres in eserlerinin önünde bol bol resim çektirdiler ve eserleri çok beğendiklerini söylediler. Karma sergi açılışı eşsiz Bodrum manzarası eşliğinde eski adı Hadi Gari Club olan Trafo Sanat Galerisinde kokteyl ile devam etti.

 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yurtdışında olması nedeniyle katılamadığı açılışta tüm ressamlara katılım belgeleri dağıtıldı. Kokteyl üç saat devam etti. 20 sanatçı, 5 gün boyunca hem resim yaptı hem de civar köylerdeki sanat atölyelerini gezdi. Hollanda, Arnavutluk ve Hindistan dan gelen sanatçılar. Etkinliği, Küratör Kani Kaya Bodrum Art adına Inci Başağa birlikte düzenlediler.

 

Fotoğraflar: Sanat Çalıştayı 5 gün sürdü. Nihal Güres’in resimleri burada beğeniyle izlendi…

Kaynak: NEcati Mumay

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER