SON DAKİKA

FUTBOLDA ŞAMPİYON HEZARFEN AHMET ÇELEBİ

Bu haber 19.12.2018 13:36:09 'de eklendi ve 55856 kez görüntülendi.

ERZİNCAN SPOR LİSESİ

 

Erzincan Liselerarası Futbol müsabakaları geçtiğimiz pazartesi günü yapılan final maçıyla tamamlandı. Finalde karşılaştığı Erzincan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni 4-2 mağlup eden Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyon oldu. Ayrıca kızlarda ise Erzincan Spor Lisesi birinci oldu.

Haber: M. Beşir Buyruk

Okul Sporları kapsamında düzenlenen Genç erkekler ve Genç Kızlar Futbol İl Birinciliği müsabakaları final maçlarının ardından düzenlenen ödül töreni ile tamamlandı. Erkeklerde İl birincisi olan Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile kızlarda il birincisi olan Spor Lisesi, Erzincan’ı temsil etmeye hak kazandılar. Artvin’de düzenlenecek olan Bölge Grup müsabakalarının 15 Ocak tarihinde yapılacağı belirtildi.

Geçtiğimiz pazartesi günü Erzincan Müstakil Atletizm Sahasında düzenlenen erkekler final maçı izleyenlerin beğenisini kazandı. Erzincan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasındaki final maçının ilk yarısı 1-0 Erzincan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin üstünlüğü ile tamamlandı.

İKİNCİ YARIDA HEZARFEN UÇUŞA GEÇTİ

Maçın ikinci yarısının başlama düdüğü ile birlikte adeta başka bir kimliğe bürünen Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi rakibine gol oldu yağdı. Otuz dakika içerisinde peş peşe bulduğu 4 golle rakibini sahadan silen Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kalan dakikalarda kontrollü bir oyun sergiledi. Maçın son dakikalarında penaltı kazanan Erzincan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi penaltıyı gole çevirdi ve müsabaka 4-2 sona erdi.

Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmed Saadci gazetemize yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızı kutluyorum, alınlarından öpüyorum. Büyük bir özveri ve emek işi. Bizler elimizden gelen desteği verdik lakin esas yük onların omuzundaydı. Şimdi bölge grup maçlarında da inşallah öğrencilerimize başarılar diliyorum.” Dedi.

Öte yandan futbol takımının başarısında pay sahibi öğretmenlerden Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Doğanay, öğrencilerin yakaladığı bu başarının hiç de küçümsenmeyecek bir başarı olduğunu, 14 takım arasından hiç gol yemeden finale kadar geldiklerini ve il birinciliğini kazandıklarını ifade ederek, “Gereken destek verilirse bu takımın bölge finallerinde de başarılı olacağına inandığını söyledi.

KIZLARDA FUTBOLA İLGİ ÇOK AZ

Öte yandan Liseler arası kızlar il maçları da tamamlandı. Erzincan'da sadece 3 takımın katıldığı maçlar sonunda kızlarda ise Erzincan Spor Lisesi birinci oldu.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER