SON DAKİKA

Erzincan Hakemliğine Yeni Neferler Katılıyor

Bu haber 25.3.2022 14:47:00 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

 Haber: M. Beşir Buyruk

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merkez Hakem Kurulu (MHK), Erzincan İl Hakem Kurulu ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Erzincan Şubesi işbirliğinde Erzincan'da 1992-2006 yılları arasında doğan 80 Futbol Aday Hakeminin katıldığı Kurs tamamlandı. Kursa 16 Kadın ile 64 Erkek genç Aday hakem katıldı.

Kurs Erzincan İl Hakem Kurulu Başkanı Murat Yenice tarafından verilen eğitimle gerçekleşmiştir.

 

Konu ile alakalı TFFHGD Erzincan Şubesi Başkanı Mevlüt Özarslan “Erzincan futboluna ve spor camiasına genç yetenekleri kazandırmayı planlıyoruz. Başvuru yaparak kursumuza katılan tüm gençlerimize şimdiden hakem hayatlarında başarılar diliyoruz. Derneğimiz ve İl Hakem Kurulumuzla beraber Süper Lig’de Erzincan'ı temsil edecek hakemler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

İl Hakem Kurulu Başkanı Murat Yenice ,"Erzincan'da açtığımız Futbol aday kursumuz, 3 gün boyunca kursumuz sorunsuz bir şekilde yapıldı. Hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerimiz oldu. Sınavları başarıyla geçen hakemlerimizi kazandık. Yeni taze kanları kazanmaya devam edeceğiz. Daha önceleri olduğu gibi yine üst liglere hakem yetiştirdik yetiştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER