SON DAKİKA

BADMİNTONDA GURURUMUZ BENGİSU ERÇETİN

Bu haber 24.1.2019 17:31:04 'de eklendi ve 55874 kez görüntülendi.

Erzincanlı milli badmintoncu Bengisu Erçetin dünya sıralamasında ikinci oldu

 Türk Telekom'un amatör sporcuları

2018'e 192 madalya sığdırdı

 

Sporun gençlerin gelişimine sağladığı katkıyı her fırsatta vurgulayan Türk Telekom’un desteklediği sporcular başarılarla dolu bir yılı geride bıraktı. Türk Telekom’un Amatör sporcuları 2018 yılı boyunca katıldıkları turnuvalarda 192 madalyanın sahibi oldu.

 

Türk Telekom’un, desteklediği Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları çalışmalarının karşılığını aldı ve 2018 yılını 192 madalya ile tamamladı. Sporun gençlerin gelişimine sağladığı katkıdan yola çıkarak, 44 ilde 45 spor kulübü ile 5000’den fazla sporcuyu destekleyen Türk Telekom’un amatör sporcuları badminton, wushu, yüzme, voleybol, atletizm, okçuluk, bisiklet, judo, güreş, kort tenisi, karate, voleybol, masa tenisi, teakwondo, boks branşlarında ulusal ve uluslararası turnuvalarda mücadele etti.

 Milli badmintoncu Bengisu Erçetin dünya sıralamasında ikinci oldu

Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcularının en çok madalya kazandıkları branş Badminton oldu. Aynı zamanda Milli takımda da ülkemizi temsil eden sporcular 2018 yılında 60 madalya kazandı. Amatör kulüp sporcularında Bengisu Erçetin gösterdiği üstün başarılar sonucunda Dünya Gençler Sıralamasında ikinciliğe yükseldi.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER