SON DAKİKA

Erzincanlılar Erdef'İn İftarında Buluştu

Bu haber 20.4.2022 22:31:46 'de eklendi ve 614 kez görüntülendi.

 

Haber: M. Beşir Buyruk

Erzincan Dernekleri Federasyonu (ERDEF) tarafından Ankara’da düzenlenen iftar programına ilgi oldukça yoğun oldu. Bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcisi, iş adamı, bürokrat ve siyasetçinin katıldığı iftar organizasyonuna ayrıca Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu’nun yanısıra 500 civarında Erzincanlı da ilgi gösterdi. Programda konuşan ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz konuşmasında; uzun aradan sonra bir araya geldikleri için mutlu olduğunu belirterek “Bu süreçte birbirimizle selamlaşmayı, hal hatır sormayı bile özledik. Bu gece dostlarımızla sohbet edip, Özlem gidereceğiz” dedi.

Ankara’da faaliyet gösteren Erzincanlı Sivil Toplum Kuruluşları hemşerilerimize Çankaya Belediyesi Zübeyda Hanım Sosyal Tesislerinde İftar yemeği programı düzenledi. Birçok iş adamı, bürokrat ve siyasetçinin katıldığı iftar organizasyonuna ayrıca Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu’da katıldı. Çankaya Belediyesinin destek ve katkılarıyla düzenlenen programda konuşa ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz “Bu gece dostlarımızla sohbet edip, özlem gidereceğiz” dedi.

Yemekten sonra Çankaya Belediyesi yetkilisi Ali Selvi, Erzincan Dernekleri Federasyon Başkanı Selahattin Ayvaz, İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı İsmail Yücel ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu konuşma yaptı.

ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz konuşmasında; uzun aradan sonra bir araya geldikleri için mutlu olduğunu belirterek “Bu süreçte birbirimizle selamlaşmayı, hal hatır sormayı bile özledik. Bu gece dostlarımızla sohbet edip, Özlem gidereceğiz” dedi.

Ülkemizin yine zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Ayvaz “ Bu süreci birlikte kalıp, birlikte çalışıp, birlikte aşacağız” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı İsmail Yücel de hemşerilerimiz arasındaki birlikteliğin önemine değinerek “Ekonomik sıkıntıların arttığı bu dönemde vatandaş olarak her ferdin sorumluluk alması gerekiyor” dedi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu konuşmasında Ankara’da bulunan hemşehrilerimizin bir ve beraber olmalarından mutlu olduğunu belirterek “ Erzincan kavramı hepimiz için önemli. Sizleri her mevsim Erzincan’a daha çok gelmeye davet ediyorum” dedi. Aksu konuşmasında Erzincan’a diğer yatırımlar yanında özellikle gençlik ve spor alanında büyük yatırımların yapıldığını ifade ederek böyle bir organizasyon düzenleyen ERDEF yetkililerine teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra ney sanatçısı Tugba Güvem Alagöz tasavvuf müziği eserleri seslendirdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER