SON DAKİKA

Müsiad'Tan Geniş Katılımlı İftar Programı

Bu haber 15.4.2022 09:24:46 'de eklendi ve 757 kez görüntülendi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erzincan Şubesi tarafından, 100. Yıl Atatürk Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde il protokolünün de katılımları ile iftar yemeği programı düzenlendi.

100.Yıl Atatürk Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen İftar programına katılan Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Erzincan Şube Başkanı Ertan Buyruk, MÜSİAD üyeleri ve huzurevi Sakinleri katılım sağladı.Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Erzincan Şube Başkanı Ertan Buyruk, Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ı şerif münasebetiyle Erzincan İftar Programında siz değerli misafirlerimizle bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu vesileyle Ramazan’ı şerifiniz mübarek olsun, teşriflerinizden dolayı şükranlarımı arz ederim.Buyruk konuşmasının devamında, “Bu ayda yapılan ve geçmişte yaptığımız dualarımızın ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.  1 milyon 800 bin kişilik büyük bir aileyiz. MÜSİAD kurulduğu günden itibaren desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ederim. 13-07-2021 tarihinde Erzincan MÜSİAD Başkanlığı şahsıma tebliğ edilmesiyle Erzincan ticaretinin gelişmesi, OSB de yatırımların artması için çalışmalara başladık.Genel Başkanımızın; 2022 yılını “ MÜSİAD Yatırım Yılı “ olarak ilan etmesi ile. Erzincan MÜSİAD olarak bizlerde OSB de iki adet yatırımlarımızla ülke ekonomisine desteklerimizle devam edeceğiz.Erzincan MUSİAD olarak, Helal kazanç ve Ticari Ahlak konu başlıklarıyla konferanslar vereceğiz. Eviniz Erzincan olsun diyerek Erzincan dışında bulunan hemşerilerimizi Erzincan’a yatırım yapmaları için çağrıda bulunacağız. Birlikten güç doğar, ilkesiyle küçük ve orta ölçekli, kısacası Kobi’leri birleştirerek daha büyük yatırım yapmaları için ortaklık kültürünü geliştireceğiz.  Yine çok önemsediğimiz dünyada etkisi gösteren gıda krizine karşı verilecek en büyük mücadeleye katkı sunmak için SERA OSB ‘nin kurulması için çalışacağız. Biz biliyoruz ki NİYETİ HALİS OLANIN AKIBETİ DE HAYR OLUR” ifadelerine yer verdi.

Ardından konuşmasını yapan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, iftara katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür ederek, Ramazan ayını tebrik etti.Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ise konuşmasında, bu anlamlı iftar programından dolayı MÜSİAD ’a teşekkür ederek, MÜSİAD ailesine çalışmalarında başarılar diledi.Son olarak konuşmasını yapan Erzincan Valisi Mehmet Makas, MÜSİAD ’ın sorumluluklarının ağırlığını bilen bir teşkilat olduğunu belirterek, eli öpülesi büyüklerimiz için düzenlenen bu anlamlı iftar programından dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, MÜSİAD camiasına teşekkür etti.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER