SON DAKİKA

Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Bu haber 10.2.2020 15:21:22 'de eklendi ve 47555 kez görüntülendi.

Erzincan’ın yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle  92 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi'ne bağlı karla mücadele ekipleri kapalı köy yollarını açmak için çalışmalarını gece gündüz demeden hava şartlarına bağlı olarak sürdürüyor.

 

Erzincan'ın yüksek kesimlerinde 3 günden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi köylere ulaşımı olumsuz etkiledi. Refahiye'de 30, Tercan'da 15, Çayırlı’da 9, Otlukbeli’nde 4, İliç’te 15 ve Kemaliye’de 12 olmak üzere toplam 92 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi'ne bağlı 12 karla mücadele ekibi, kapalı köy yollarının yeniden ulaşıma açılabilmesi için 12 greyder, 4 dozer, 6 bıçaklı kamyon, 15 kepçe çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yoğun kar yağışı altındaki merkeze bağlı Bahçeliköy ve Ballı köylerinde karla mücadele ekiplerinin çalışması havadan drone ile görüntülendi. Yılın ilk karının yağdığı yaklaşık bin 800 metre yükseklikteki köyde kapanan yollar greyder yardımı ile açıldı. Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, kent genelinde son günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm ekiplerin görevde olduğunu belirterek; “İlçelerimizdeki şantiyelerimiz 24 saat görev başında, herhangi bir acil durumda ilgili kurumlara destek verecek şekilde görev yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Refahiye ve Tercan ilçelerindeki dağ köylerimizdeki hasta vatandaşlara ulaşmak için büyük bir çaba verdiler. Görevlerinin başındaki tüm özel idare personelimize başarılar diliyor, kazasız ve sıkıntısız görevler diliyorum” diye konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER