SON DAKİKA

Giysi Kumbarası Projesinde Uygulamaya Geçildi

Bu haber 2.5.2021 15:45:14 'de eklendi ve 1949 kez görüntülendi.

M. Naci Buyruk

Erzincan Belediyesi destekleriyle Erzincan Şehit Aileleri Derneği tarafından Giysi Kumbarası projesi uygulamaya konuldu. Yapılan proje kapsamında kullanılmayan giysi, ayakkabı ve diğer tekstil atıklarının geri dönüşüm yoluyla yeniden kazandırılması için Belediye Meclis kararıyla şehrin 100 noktasına geri dönüşüm kutuları bırakıldı. Eski ve giyilmiş eşya, nevresim, yatak, yorgan, yastık kılıfı, ayakkabı ve okul çantası gibi tekstil ve tekstil bazlı ürünleri kapsayan sıfır atık projesiyle ürünler toplanarak bir geri dönüşüm firması tarafından dönüştürülecek.

Projeyi destekleyen Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun: "Her zaman memleketin yararına olan her projeye destek olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Şehit Aileleri Derneğimiz güzel bir çalışma yapmışlar. Bizde üzerimize düşen ne ise onu yaptık. Proje ile atıklar dönüşüme kazandırılacak. "Tekstil Atığı Çöpe Değil Kumbaraya" sloganıyla başlatılan projeye tüm Erzincan halkımızın da desteklerini bekliyorum. Şehit Aileleri Derneğimize bu güzel çalışma için teşekkür ederim" dedi.

Sıfır Atık projesiyle ; hem Ükemizin hem de Erzincan’ımızın ekonomisine katma değer sağlayacaklarını ifade eden Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Zengin ise; “Tekstil atıklarının tekrar ekonomiye döndürülmesi için çöp yerine tekstil ürünleri toplama kumbaralarına bırakılmaları hususunda tüm vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Bu projemizde bize destek veren Erzincan Valimiz Mehmet Makas’a, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’a ve Erzincan Belediye Meclisinin değerli üyelerine Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği adına teşekkür ederim.” dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER